Przelewy24 - Cormak

Szlifierki tarczowe i polerki

Szlifierko – polerki stołowe, to dość popularne elektronarzędzia, które posiadają wszechstronne zastosowanie. Służą zarówno do cięcia, szlifowania, jak i również polerowania oraz czyszczenia każdego typu materiału. To co, charakteryzuje urządzenia, to prostota działania i nieskomplikowana obsługa. Dlatego są przydatne, nie tylko w profesjonalnym zakładzie przemysłowym, ale również w warsztacie amatora – majsterkowicza.

Stacjonarne szlifierko – polerki doskonale się sprawdzają w warsztatach mechanicznych i ślusarskich. Zapewniają odpowiedni efekt obrabianego materiału. Wykorzystywane są m.in. do ostrzenia twardych materiałów, tj. wierteł, dłut, noży do kosiarek i wiele innych narzędzi. Świetnie się sprawdzają podczas szlifowania, polerowania oraz czyszczenia metalu, a nawet we wstępnej obróbce drewna.

Najbardziej praktycznymi modelami są urządzenia dwutarczowe, gdzie można zamontować dwie różne tarcze w zależności od obróbki materiału. Podczas wyboru modelu szlifierki warto zwrócić uwagę na parametry urządzenia, tj. moc, prędkość obrotowa, czy wielkość używanych tarcz.

Szlifierki tarczowe i polerki