Przelewy24 - Cormak

Ostrzałki do pił tarczowych i noży strugarskich

Przy profesjonalnej obróbce drewna ważna jest przede wszystkim wysoka efektywności i precyzja maszyn oraz narzędzi obróbczych. Ostrzałka do pił tarczowych, noży strugarskich, czy wierteł pomaga utrzymać maszyny przemysłowe w dobrym stanie, ułatwiając konserwację i renowację ich najważniejszych elementów. Poznaj naszą ofertę i spraw, by praca stała się jeszcze łatwiejsza!

Czytaj więcej Ukryj

Ostrzarki

Aktywne filtry

Szlifierka-ostrzarka do noży strugarskich wierteł, dłut itp. TS150

netto 974,80 zł

brutto 1 199,00 zł

rata już od 33,01 zł

Uniwersalna ostrzarka, szlifierka, do noży strugarskich, dłut, wierteł itp. Charakteryzuje ją masywna i stabilna konstrukcja oraz proste rozwiązania techniczne. Posiada duże możliwości ostrzenia narzędzi w zależności od zastosowania. Długość noża do 650 mm.

Szlifierka-ostrzarka do noży strugarskich CORMAK TS630

netto 2 560,16 zł 2 153,66 zł

brutto 3 149,00 zł 2 649,00 zł

rata już od 86,70 zł

Uniwersalna ostrzarka, szlifierka, do noży strugarskich. Charakteryzuje ją masywna i stabilna konstrukcja oraz proste rozwiązania techniczne. Posiada duże możliwości ostrzenia narzędzi w zależności od zastosowania. Długość noża do 650 mm. Dodatkowo wyposażona w układ chłodzenia oraz możliwość ustawienia noży pod dowolnym kątem.

 • Promocja!

Ostrzarka do pił tarczowych, ostrzałka do pił JMY-870

netto 730,89 zł 552,03 zł

brutto 899,00 zł 679,00 zł

rata już od 24,75 zł

Ostrzarka JMY-870 to doskonałe narzędzie do ostrzenia tarcz pił tarczowych. Wyposażona w trwałą tarczę szlifierską diamentową, zapewnia precyzyjne i skuteczne ostrzenie. Solidna konstrukcja z odlewu z żeliwa gwarantuje stabilność podczas pracy, a regulacja kąta odchylenia oraz kąta siecznego piły dają pełną kontrolę nad ostrzeniem. Dodatkowo, gumowe podkładki pod stopami minimalizują hałas, zapewniając komfort pracy. Seryjnie wyposażone w diamentową ściernicę o średnicy 125 mm nadaje się do ostrzenia pił o wielkości od 80 mm do 700 mm.

 • Promocja!

Ostrzarka do pił tarczowych JMY-870 + DODATKOWA Ściernica diamentowa

netto 893,50 zł 649,59 zł

brutto 1 099,00 zł 799,00 zł

rata już od 30,26 zł

Ostrzarka pił tarczowych CORMAK dzięki zastosowaniu odchylanej jednostki silnika lub uchwytu piły ma możliwość ostrzenia różnych rodzajów pił. Seryjnie wyposażone w diamentową ściernicę o średnicy 125 mm nadaje się do ostrzenia pił o wielkości od 80 mm do 700 mm.

 • Promocja!

Ściernica do szlifierki TS630

netto 137,40 zł

brutto 169,00 zł

rata już od 4,65 zł

Ściernica przeznaczona do szlifierki TS630 - wymiary: 100x53x20 mm

Ściernica do szlifierki TS150

netto 137,40 zł

brutto 169,00 zł

rata już od 4,65 zł

Ściernica przeznaczona do szlifierki TS150 - wymiary: 150x40x12.7 mm

Ostrzałka do pił tarczowych – kiedy po nią sięgnąć?

Przy dużej, zwłaszcza przemysłowej eksploatacji, maszyny do obróbki drewna, takie jak piły, frezarki, strugarki i inne specjalistyczne urządzenia, tracą swoją efektywność. Wynika to przede wszystkim ze stopniowego zużycia elementów tnących. Takie zużycie, charakteryzujące się stępionymi ostrzami i zwiększonym oporem cięcia, prowadzi do znacznego obniżenia jakości wykonywanych prac. Konsekwencją tego nierzadko są poszarpane krawędzie cięć, niedokładności wymiarowe oraz zwiększone ryzyko defektów materiałowych podczas obróbki.

Aby zapobiec tym negatywnym zjawiskom, niezbędne jest regularne poddawanie maszyn procesowi profesjonalnego ostrzenia. Ostrzenie, wykonywane przy użyciu dedykowanych do tego urządzeń, pozwala na przywrócenie pierwotnej ostrości elementów tnących i zwiększenie efektywności obróbczej. Ostrzałka do noży strugarskich, pił tarczowych, czy wierteł to zatem nieodzowny element wyposażenia każdego zakładu zajmującego się obróbka drewna.

Wybierz niezawodne ostrzarki i szlifierki do maszyn

W naszej ofercie znaleźć można wysokiej jakości urządzenia, takie jak:

 • szlifierki do wierteł spiralnych,
 • ostrzałki do pił tarczowych,
 • szlifierko-ostrzałki do noży strugarskich,
 • szlifierko-ostrzałki do wierteł, dłut, frezów,
 • ściernice do szlifierek i ostrzarek.

Poszczególne modele wyposażone zostały w dodatkowe rozwiązania techniczne, dzięki którym praca staje się jeszcze prostsza. Warto wymienić np.:

 • układ chłodzenia,
 • możliwość ustawienie noży pod dowolnym kątem,
 • możliwość regulacji kąta odchylenia oraz kąta siecznego piły,
 • odchylana jednostka silnika lub uchwytu piły,
 • gumowe podkładki minimalizujące hałas.

Co ważne, wszystkie oferowane przez nas ostrzarki charakteryzują się masywną i stabilną konstrukcją. Jednocześnie zapewniają łatwą i precyzyjną pracę, a ich użycie nie wymaga zaawansowanych umiejętności ani dużego doświadczenia.

Ostrzałka do pił tarczowych i wiele więcej

Warto pamiętać, że regularne i prawidłowo wykonane ostrzenie narzędzi do obróbki drewna nie tylko znacząco wpływa na jakość i dokładność wykonywanych prac, ale też przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników, zmniejszenia zużycia energetycznego maszyn oraz wydłużenia żywotności samych narzędzi.

Jako producent maszyn przemysłowych oferujemy nie tylko profesjonalne urządzenia ostrzące, jak szlifierka do noży strugarskich, czy ostrzałka do pił tarczowych, ale też inne niezawodne produkty. Można u nas znaleźć m.in. profesjonalne maszyny do obróbki drewna, takie jak wiertarki do drewna czy łuparki do drewna, maszyny przemysłowe CNC i do obróbki metalu, a także urządzenia do maszyn przemysłowych, takie jak wentylator promieniowy. Poznaj bliżej naszą ofertę i wybierz niezawodną jakość!