Przelewy24 - Cormak

Wyposażenie opcjonalne

Obróbka metalu obejmuje szereg złożonych procesów, które wymagają najnowszych technologii CNC. Do wygodnej pracy potrzebne są akcesoria. Niektóre z nich obejmują testery twardości i głowice do automatycznego gwintowania.

Stosowanie twardościomierzy jest dość powszechne i pozwala określić twardość oraz trwałość materiału. Najpopularniejszym pomiarem jest skala Rockwella, oparta na twardości wgłębienia materiału. Urządzenia do tego rodzaju pomiarów są proste w obsłudze i popularne w różnych gałęziach przemysłu i laboratoriach. Pozwalają zmierzyć twardość materiałów i określić trwałość pod obciążeniem.

Innymi uniwersalnymi urządzeniami są głowice do gwintowania automatycznego i ich dodatkowe akcesoria. Urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno w maszynach konwencjonalnych, jak i CNC i zapewniają cięcia na określonej powierzchni materiału, tworząc gwinty wewnętrzne i zewnętrzne. Głowice umożliwiają również naprawę uszkodzonych gwintów lub usunięcie korozji, dzięki czemu praca jest prostsza i wydajniejsza.

Wyposażenie opcjonalne