Liczba towarów:
0
Netto: 0.00 zł
Brutto 0.00 zł

Koszyk jest pusty!
obróbka metalu technologie CNC waterjet lasery obróbka drewna obróbka blachy kompresory i sprężarki urządzenia transportowe maktek
maktek

URZĄDZENIA DO OBRÓBKI METALU

Wyposażenie opcjonalne

Olej emulgulujący ARTESOL, chłodziwo do obróbki skrawaniem SUPER EP 20L

Olej emulgulujący ARTESOL, chłodziwo do obróbki skrawaniem SUPER EP 20L

Cena brutto: 259.00 PLN

Cena netto: 210.57 PLN

dostawa już od
10.00 złNajnowsze opinie o produkcie

Produkt nie posiada jeszcze żadnej opinii. Napisz opinię o produkcie.
Charakterystyka

ARTEsol SUPER EP jest koncentratem oleju obróbkowego, przeznaczonego do sporządzania emulsji do walcowania, innych procesów obróbki plastycznej oraz do obróbki metali skrawaniem. Nie powoduje powstawania nitrozmian. Wykonany jest na bazie wysokorafinowanych olejów mineralnych. Nie zawiera związków chloru, amin drugorzędnych, związków boru ani azotynu sodu. Olej do obróbki metali skrawaniem ARTESOL jest produkowany w oparciu o wysokorafinowany olej mineralny, emulgatory jonowe i niejonowe, inhibitory korozji i inne substancje uszlachetniające. Olej Emulgol ARTESOL nie zawiera: azotynów, chloru, metali ciężkich i fenoli. Po rozrobieniu go z wodą tworzy się białe bezwonne mleczko.

 

Zastosowanie

Olej Emulgol ARTESOL w postaci wodnej emulsji chłodząco-smarującej stosowany jest przy obróbce skrawaniem stali, żeliwa i metali nieżelaznych oraz ich stopów. Zalecane stężenia robocze emulsji opartej na Emulgolu ARTESOL (sporządzonej na wodzie o twardości ogólnej do 15°N ) w zależności od rodzaju obróbki i obrabianego materiału: - szlifowanie – 3÷5%, - toczenie, frezowanie, wiercenie, rozwiercanie – 5÷10%, - gwintowanie - 10÷15%. ARTEsol jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innyc procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudnoskrawalnych, a także metali kolorowych). Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nie rekomenduje się stężenia poniżej 3,5%. Z reguły stosowane jest stężenie 4±5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych. W procesie tłoczenia stosowane są emulsje o stężeniu od 2% (stężenie 2% jest wystarczające dla tłoczenia np. blachodachówki). Emulsje sporządza się przez wlanie koncentratu cienkim strumieniem do chłodnej lub letniej wody o twardości do 20°N przy ciągłym mieszaniu (z reguły wystarczy wlać koncentrat cienkim strumieniem w trakcie cyrkulacji wody w maszynie; najlepiej na wlot pompy cyrkulacyjnej). Nie należy tworzyć stężonych roztworów koncentratu- o stężeniu ponad 20%. Możliwe jest sporządzenie emulsji za pomocą inżektorów. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1,05.

 

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol są stabilne, nie wytącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń emulsji) możliwy jest ponad roczny okres stosowania bez wymiany. Stosowanie oleju zalecane jest we wszystkich przecinarkach taśmowych, tokarkach, wiertarkach, frezarkach itp... Olej emulgujący ARTESOL stosuje się w postaci wodnej emulsji chłodząco-smarującej przy obróbce skrawaniem stali, żeliwa i metali nieżelaznych oraz ich stopów. Zalecane stężenia emulsji: 5 – 15% na wodzie o twardości do15°N.

Zalety stosowania oleju:

  • utrzymuje właściwą temperaturę w procesie cięcia, wiercenia
  • usuwa wióry
  • smaruje, powodując zmniejszenie oporów tarcia

Dane techniczne

Koncentrat

WYGLĄD W TEMPERATURZE 20°C

klarowna, jednorodna ciecz barwy bursztynowej

TEMPERATURA PŁYNIĘCIA

12°C

LEPKOŚĆ KINEMATYCZNA W TEMPERATURZE 40°C

30,5 mm2/s

5% emulsja w wodzie o twardości 150N

WYGLĄD EMULSJI W TEMPERATURZE 20°C

emulsja mleczna

ZDOLNOŚĆ OCHRONY PRZED KOROZJĄ NA PŁYTKACH STALOWYCH METODĄ HERBERTA

H0

PH

9,1

WSPÓŁCZYNNIK REFRAKTOMETRYCZNY W TEMP. 20°C

1,44

STABILNOŚĆ EMULSJI W CZASIE 24h/20±50C

wytrzymuje

 

ZOBACZ FILMY INSTRUKTAŻOWE:

Brak materiałów wideo dla tego produktu.
Aby dowiezieć się więcej na temat jego obsługi skontaktuj się z naszym konsultantem

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE:


Interesuje Cię ten produkt?
Skontaktuj się z naszym konsultantem

Centrala firmy: Siedlce
Marcin
tel: 25 633 09 33 tel.kom: 609 939 845
marcin@cormak.pl

Region południe:
Oddział Sosnowiec
41-200 Sosnowiec, ul. Plonów 21
tel. 609939004, tel. 609939044

www.maktek.pl