Liczba towarów:
0
Netto: 0.00 zł
Brutto 0.00 zł

Koszyk jest pusty!

AKTUALNOŚCI

FALACH-wióry na ekologiczne brykiety

      Nawet w niewielkim zakładzie stolarskim opłacalną inwestycją jest hydrauliczna brykieciarka FALACH, albowiem nawet niewielkie ilości wiórów drzewnych można przetworzyć na pożyteczne paliwo ekologiczne.


  - Tego typu brykieciarki, dostępne w kilku modelach, przeznaczone są przede wszystkim do zastosowania w małych i średnich zakładach stolarskich - mówi Łukasz Gorzała z firmy Maktek, autoryzowanego przedstawiciela firmy Falach.
  - Dzięki bardzo cichej pracy maszynę można ustawić w hali produkcyjnej i na bieżąco napełniać wiórami powstającymi podczas bieżącej produkcji. Drewno poddawane obróbce ma zwykle wilgotność do 15%, więc wióry, strużyny i pył drzewny można z powodzeniem przetwarzać na okrągły brykiet.


      Nowy system tłokowo-dociskowy, opatentowany przez czeskiego producenta, z hartowanym tłokiem i matrycą z dodatkiem chromu zapewnia urządzeniu wysoką trwałość. Redukcja objętości odpadu podczas procesu brykietowania dochodzi nawet do 90 %. Powiększona matryca zapewnia chłodzenie brykietów, co ułatwia kontrolę jakości poprzez zmianę ciśnienia. Dzięki bezpiecznej transmisji zaciskania siłą nacisku energia ciśnienia jest wykorzystana z maksymalną wydajnością.  

      Oczywiście, produkcja brykietu drzewnego odbywa się bez użycia środków wiążących. Brykieciarki Falach to nowoczesne w pełni zautomatyzowane urządzenia. Komputer jednostki sterującej we współpracy z mechanizmem prasującym zapewnia stałą jakość brykietu oraz pracę bezobsługową. Wszystkie prasy wyposażone są w czujniki, które kontrolują minimalny poziom odpadów we wsypie prasy do brykietowania. Wsyp prasy jest przeznaczony również do współpracy z nadbudową filtracyjną i wentylatorem. Taki kompleksowy i bezobsługowy system odprowadzania pyłu drzewnego od poszczególnych maszyn bezpośrednio do brykieciarki zapewnia maksymalny komfort przetwórstwa odpadów. O ile model Falach 50 jest wyposażony w chłodnicę oleju hydraulicznego, która zapewnia możliwość ciągłej pracy, to mniejsze modele – Falach 30 i 35, o podobnej konstrukcji i o tych samych wymiarach, zamiast chłodnicy oleju posiadają zbiornik oleju hydraulicznego o większej pojemności.

   


  - Prasy mogą pracować w sposób ciągły- mówi Łukasz Gorzała.
  - Wytwarzają brykiet o średnicy 50 mm, a modele Falach 70 i Falach 100 o średnicy 70 mm. Długość brykietu kształtuje się w zakresie 20-40 mm w mniejszych modelach oraz 40-60 mm – w większych modelach albo może być regulowana. Większe modele mają wzmocnioną konstrukcję, albowiem dzięki pompie o większej mocy, rzędu 7,5-22 kW, mogą wytwarzać grubsze brykiety i z większym naciskiem, nawet do 120 kg/godz. Ponadto, przy większej dostępności surowca do brykietowania, dostępne jest opcjonalne wyposażenie w postaci obrotowej podstawy na pięć worków. Standardowo dostarczana jest podstawa do jednego worka.
  - Przy użyciu sproszkowanego materiału można zmniejszyć cykl pracy, co gwarantuje mniejszą jakość brykietów o większej długości, ale nie zmniejsza ogólnej wydajności brykieciarki-
  dodaje przedstawiciel krajowego dystrybutora. -W każdym przypadku uzyskuje się oszczędność miejsca składowania, powietrze bez zapylenia oraz bezproblemowy transport poprodukcyjnego materiału drzewnego.

   

  Kliknij, aby zobaczyć oryginalny artykuł prasowy
   

www.cormak.pl